Search

Content

czwartek, 16 grudnia 2010

PROGRAM FOTOMOVY

FOTOMOVA 2010-12-17

godzina 18.00


Wyemitowane zostaną fotokasty:

Janusz Tokarski „ZAKŁAD SZEWSKI PANA STASIA”

Fotokast przedstawia Zakład Szewski Stanisława Walaszka, który mieści się w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej. W tym urokliwym miejscu można zobaczyć i poczuć klimat lat osiemdziesiątych. Wnętrze zakładu praktycznie nie zmieniło się od tego okresu. Wizerunek Tarnowa zmienia się z każdym dniem- otwiera sianowe sklepy, banki, firmy – z czasem są zamykane, a firma szewska pana Stanisława istnieje nieprzerwanie od 30 lat.

Sebastian Maciejko „PIELGRZYMOWANIE”

Każdy z nas przechodni trudne chwile w życiu, jest na zakręcie, podobnie było i ze mną. Żeby odnaleźć samego siebie postanowiłem wybrać się na pielgrzymkę. Przyszedł czas refleksji, zastanowienia się, wyciszenia. Obserwowałem ludzi pogrążonych w modlitwie, w skupieniu, ludzi którzy posiadają wielką wiarę. Udokumentowałem na fotografiach tę chwilę, zrozumiałem co w życiu jest naprawdę ważne.

Bernadetta Cichoń „UPADEK- DIAGNOZA- ROZWÓJ”

… Miasto żyje!? Miasto jeszcze oddycha, ale odgłos jego serce nie jest taki, jak winien być….. miasto to ludzie……. Spieszą się by przeżyć w nim godnie swe życie… by zdążyć nim miasto ulegnie rozkładowi….. albo zdarzy się COŚ….. i nie trzeba będzie się spieszyć, uciekać…..

Marcin Głuszek „AKTORZY”

Od piętnastu lat w Kalwarii Pacławskiej odbywa się inscenizowane Misterium Męki Pańskiej. Kilka tysięcy osób przybywa Wielki Piątek by uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Esencją tego dnia są aktorzy- amatorzy, mieszkańcy Kalwarii Pacławskiej oraz okolicznych miejscowości. Miesiącami przygotowują się, by tego dnia odegrać sceny z drogi krzyżowej Jezusa.

Krzysztof Wójcik „ZAPACH ŁĄKI”

Czasami marzy się, aby w środku zimy znaleźć się na ciepłej łące pełnej kwiatów.


Zdjęcia zdobione na przemian raz ZENITEM raz KIEVEM, pokazują łąkę, a mówią o jej zapachu.

Marek Matuszczyk „RAZEM”

„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, ale patrzeć razem w tym samym kierunku”


W dobie XXI wieku zabieganych i zagniewanych ludzi, zdawać by się mogło, że ta sentencja dawno się zdezaktualizowała. Nic bardziej mylnego. Historia państwa Jabłońskich, którzy wspólnie pokonują przeciwności losu już ponad 40 lat pokazuje jak wspólne cele potrafią zbliżyć, zjednoczyć ludzi. Praca w kuźni stała się nie tylko hobby, ale również sposobem na życie.

Tomasz Marek „FOTOGRAFIA POTRZEBUJE CZASU!”

Nie potrafił robić zdjęć, a godzinami przesiadywał w ciemni.


Podpijał w niej tacie wywoływacz


Krótka opowieść o dobrze znanym wszystkim Komarze i jego złomie.


Kiev, Zenit, Zorka 6….

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Etykiety

Obserwatorzy

Szukaj na tym blogu

Behind The Web

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Something